Akıllı TelefonHaberlerTeknoloji

10 yıllık Samsung modeline Android 12 yüklendi

Bir dönem akıllı telefon sektörüne damga vuran, ancak günümüzde esamesi bile okunmayan onlarca model mevcut. Hatta bazıları artık güncelleme desteğini kaybettiği için kullanılamaz hale bile geldi. Peki bu cihazları bir şekilde nasıl canlandırabiliriz?

Akıllı telefon sektöründe yaşanan değişimin öncülerinden biri olarak kabul edilen 10 yaşındaki efsane Samsung modeline Android 12 yüklendi. İşte detaylar…

Samsung Galaxy S21 FE kanlı canlı sızdırıldı

Samsung Galaxy S3 modeline Android 12 yüklendi

29 Mayıs 2012 tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulan Samsung Galaxy S3’ün güncelleme desteği yıllar önce sonlandırıldı. Fakat eski telefonları canlandırmak isteyen geliştiriciler, bir şekilde bu tür modellere yeni sürümleri yüklemeyi başarıyorlar. Bunun yeni bir örneği kısa süre önce yaşandı. Bir geliştirici, Samsung Galaxy S3’e en yeni Android sürümünü resmen yükledi.

Tabii bu işlemde normal yöntemler kullanılmadı. Geliştirici, telefona Android 12 sürümünü yükleyebilmek için LineageOS 19.0 Custom ROM’undan faydalandığını ve işlemin ardından cihazın kamera, hücresel radyo, Bluetooth ve video oynatma gibi birçok işlevinin eksiksiz şekilde çalıştığını ifade etti. Ancak SIM PIN kilidi açma ve NFC gibi özellikler için aynı durum henüz geçerli değil.

Geliştirici, Android 12’nin ardından meydana gelen hataların çözümü için çalıştığını belirtti. Öte yandan ilerleyen dönemlerde daha fazla nostaljik modele yeni sürümü getireceğini açıkladı. Son olarak bu tür işlemlerin yazılım bilgisi olmayan kişiler tarafından kesinlikle denenmemesi gerektiğini, aksi halde telefonlarda geri dönülemeyecek hataların meydana gelebileceğini belirtelim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı