Haberler

Antalya Manuel Terapi

En İyi Fizyoterapist

Antalya Manuel Terapi
Antalya nın en iyi fizyoterapisti

Manuel Terapi ve Manipulasyon teknikleri vücudunuzdaki omurga blokajlarını açmaya yönelik omurganın mekaniksel bozukluklarını düzeltmeye yönelik yapılan işlemdir.

Hastalar öncelikli olarak belirli testlerden geçirilir. Bu testler sonucunda hastanın hangi bölgede blokajları olduğu tespit edilir, Manuel terapi veya manipulasyon teknikleri bu blokajların durumuna ve lokalizasyonuna göre değişiklikler gösterebilir.

MANUEL TERAPİ KAÇ SEANSTA YAPILIR 

Manuel Terapi yöntemleri 1 kerede etki göstermeyebilir. Kişinin omurgasında blokajlar tamamen temizlenene kadar seanslar devam ettirilmelidir. Sonrasında ise belirli zamanlarda hasta kontrol edilmeli tekrardan blokaj varsa bu blokajlar açılmalıdır.

MANUEL TERAPİDE FİZYOTERAPİSTİN ÖNEMİ

Ayrıca manuel terapi sizleri kalp sorunlarından felç gibi durumlardan fıtık gibi hastalıklardan koruyabilir. Türkiye’ de manuel terapiyi yapmakla yükümlü olan kişiler fizyoterapistlerdir. Ancak her işte olduğu gibi bu iştede önemli olan işi bilen fizyoterapiste gitmektir. İyi bir fizyoterapist sizi kısa zamanda manuel terapi yöntemi ile sağlığınıza kavuşturabilir.

Aşağıda izleyeceğiniz videoda uygulamayı yapan Fizyoterapist Önder Karakış yaptığı uygulamalarda hastalarını %90 sonuca ulaştırmış, ve sağlıklı yaşamın kapılarını kısa zamanda hastaları için aralamıştır.

Manuel Terapi veya Chiropractic uygulamaları Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı bunun yanı sıra dejeneratif eklem rahatsızlıkları için bulunmaz bir nimettir. Ancak bu tedavi almak için doğru fizyoterapisti seçmeniz gerekmektedir. İşi bilmeyen Fizyoterapist yanlış manipulasyon ile deformasyon seviyesini daha ileri seviyeye taşıyabilir.

Ayrıca Manuel Terapi ve Chiropractic uygulamalarını yapmakla mükellef kişi Türkiye’ de Fizyoterapistlerdir. Masör, Spor hocası vb meslek grupları manuel terapi yapamaz, kendisini manuel terapist olarak tanıtamaz.

Eğer sizde manuel terapi almak istiyorsanız, Antalya’ da sizleri yönlendireceğimiz deneyimli fizyoterapistlerimiz ile bu sorunları ortadan kaldırabilir, Omurgadaki mekanik bozuklukları tedavi edebilirsiniz.

TEDAVİDEN ÖRNEK VE KISA BİR VİDEO

(UYGULAMA FİZYOTERAPİST ÖNDER KARAKIŞ TARAFINDAN YAPILMIŞTIR.)

DAHA FAZLA VE AYRINTILI BİLGİ İÇİN : onderkarakiscom@gmail.com

AYRICA BİZLERİ YOUTUBE ÜZERİNDE TAKİP EDEBİLİR, VE EN YENİ EGZERSİZLER VE TEDAVİLER İLE ALAKALI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

YOUTUBE KANALIMIZ

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı