Akıllı TelefonHaberlerTeknoloji

Apple’ın uygun fiyatlı telefonu iPhone SE 3’ün tasarımı belli oldu

Bir süre önce piyasa değeri 3 trilyon doları aşan ilk şirket ünvanının sahibi olan Apple, uygun fiyatlı iPhone SE serisinin üçüncü modeli üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Uzun süredir çeşitli sızıntılar ve iddialarla gündeme gelen akıllı telefonun tasarımı da belli olmaya başladı.

iPhone 14 Pro modelleri için USB-C iddiası

iPhone SE 3’ün tasarımı nasıl olacak?

Akıllı telefon sektöründe güvenilir sızıntıları ile ön plana çıkan xleaks7 tarafından Apple’ın bütçe dostu 5G’li modeli iPhone SE 3’ün tasarımını gözler önüne seren CAD görselleri paylaşıldı. Tabii bu görsellerin sadece iddiadan ibaret olduğunu hatırlatmakta fayda var.

iPhone se 3 tasarımı

Buna göre akıllı telefon, selefi ile benzer şekilde 138,4 x 67,3 x 7,3 mm boyutlarıyla kullanıcıların karşısına çıkacak. Burada asıl farklılığın ön panele geçince karşımıza çıktığını belirtelim.

iPhone SE 3, ön tarafta geleneksel tasarım anlayışını değiştirerek çentik ve yüksek ekran gövde oranınına sahip bir tasarımı benimseyecek. Böylelikle içine parmak izi okuyucunun konumlandırıldığı home tuşu da kaldırılacak. Hatta tasarım açısından 2018 yılında piyasaya sürülen iPhone XR modeline büyük ölçüde benzerlik gösterecek.

iphone se 3 tasarımı
iPhone se 3 tasarımı

Akıllı telefonun ekranının 5.69 inç büyüklüğünde olması bekleniyor. Öte yandan SE modellerinde ilk defa kullanılması planlanan Face ID çentiğin içine konumlandırılacak. İşlemci tarafında ise geçtiğimiz eylül ayında tanıtılan iPhone 13 serisine güç veren Apple A15 Bionic işlemcisi yer alacak. Bununla birlikte iPhone SE 3, şirketin 5G destekli en ucuz modeli ünvanını alacak.

Tabii sızdırılan görsellerin daha önce Apple analisti ve Bloomberg muhabiri Mark Gurman gibi güvenilir kaynakların raporlarıyla tamamen çeliştiğini de ekleyelim. Gurman gibi kaynaklara göre akıllı telefon, selefi iPhone SE 2’nin geleneksel tasarım çizgisinden şaşmayacak. Son olarak cihazın mart ayında düzenlenecek lansmanda kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı