Haberler

Bel Kayması Tedavisi & Ameliyat ve Fizik Tedavi İstanbul

Bel kayması , Bel bölgesindeki omurga kemiğinin yani vertebranın öne doğru kaymasına  spondilolistezis, arkaya doğru kaymasına ise retrolistezis denmektedir.

Genelde bel kayması bel ağrısı gibi semptomlar ile ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra ağrı belirli bir zaman sonra ayaklara vurabilmektedir. Genelde l4 l5 seviyelerinde görülmektedir, Ve bel fıtığı ile kombine olabilmektedir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kaldı iseniz öncelikli olarak yapmanız gereken bir doktora görünmenizdir. Akabinde eğer doktorunuz fizik tedavi öneriyor ise fizik tedavi uygulamaları alabilirsiniz. Eğer bel kayması Grade 2 nin üzerinde ise cerrahi müdaheleler gerekmektedir.

Bel kaymasında ameliyatın yanı sıra fizik tedavi de etkili bir yöntemdir. İstanbul gibi büyük bir şehirde sizlerde fizik tedavi almak istiyorsanız, onderkarakiscom@gmail.com üzerinden bizler ile bağlantıya geçebilirsiniz. Bizde sizlere İstanbul’ daki en iyi fizyoterapistleri yönlendirebiliriz. Ayrıca yine yukarıda bahsettiğimiz mail adresi üzerinden önbilgi alabilirsiniz, Ve egzersiz videoları ile kendiniz evlerinizdede bel kayması ile alakalı birşeyler yapabilirsiniz.

Fizyoterapist, Video ve önbilgi almak için : onderkarakiscom@gmail.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı