Genel

Biz Kimiz?

Fizyoterapist Önder Karakış

Merhabalar Ben Önder Karakış.

Antalya’ lı Bir Anadolu Çocuğuyum. Fizyoterapistim, Ameliyattan başka çare yok denilen hastaları Allah’ ın izni ile tedavi ettim, Bir daha yürüyemez diyen hastaları ayağa kaldırdım.

Heyet raporu ile Kosova’ dan Arnavutluktaki kliniğime gelen hastamın hiç ayaklarında hareket hissiyat yok iken 2. Seanstan sonra hareket ve hissiyatın başlaması aslında Fizik Tedavinin ne kadar önemli olduğuna ve her insanın mutlaka sürekli bir fizyoterapistten destek alması gerektiğini sürekli inanmış bir insanım.

Ayrıca Fizyoterapist olmama rağmen 2 tanede Fıtığım var, ve 3 ay geceleri uyuyamayan siyatik ağrısı ile intihar etmeyi bile düşünen ve ardından kendisini 3 hafta fizyoterapiye almış ve sonrasında birgün sabah kalktığında hiç bir ağrı hissetmeyen bir insanım. Şükürler olsun bu rahatsızlığın üzerinden 2 sene geçmiş bile, ve en ufak bir sıkıntı hissetmiyorum. Ayrıca kayak yaparken menisküsü sakatlamış bir insanım. Cerrahların kesin ameliyat olması lazım denmesine rağmen kendisini Fizik tedavi ile tedavi etmiş birisiyim.

Yukarıdaki Sakatlıklarımı ve Tedavi Maceralarımı Youtube Kanalımda Bulabilirsiniz.

Neyse Birazda Eğitimlerimden Bahsedeyim :))

Avrupa’daki 6 senelik eğitimimden sonra Türkiye’ yeye dönüş yaptım. Türkiye’ de 2 sene Online Fizik Tedavi projesi ile İnternet üzerinden ve kliniğimde binlerce hastaya yardımcı oldum ve tedavi uyguladım. Üniversite eğitimimin ardından Dry Needling, Acupuncture ve Myopuncture Ardından Chiropractic ve Manuel Terapi üzerine 2 senelik eğitimden geçtim.

Ardından Amerika’ ya dil eğitimi ve Oradaki Tedavi metodlarını incelemek üzerine Chicago‘ ya gittim. Chicago’ da birçok atlet ve iş adamına geliştirdiğim tedavi yöntemini uygulama şansını buldum. Şu anda Balkan ülkelerinde ve bilhassa Arnavutluğun İşkodra kentinde hasta kabulüne ve tedaviye devam etmekteyim. Aynı zamanda Youtuberim. Profesyonel anlamda YouTube üzerinden takipçilerime ve farklı ülkelerden birçok hastama İnternet üzerinden online fizyoterapi ve egzersiz danışmanlığı yapmaktayım.

GÖREV YAPTIĞIMIZ ÜLKELER 

 • TÜRKİYE (Antalya)
 • AMERİKA (Chicago, New York)
 • BULGARİSTAN (Sofya)
 • ARNAVUTLUK (Tiran, İşkodra) (HALEN)

10.000 üzerinde hastaya bireysel olarak tedavi uygulamış bulunmaktayım, Ayrıca uyguladığımız yöntemler hastalarımızda uzun zaman sürecinde etkili olmaktadır. Tedavi uygulamış olduğumuz hastalarımız senelerce en ufak ağrı yaşamadan hayatlarına devam etmektedirler, Tabiki bu kişinin stres seviyesine veya iş durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca Youtube üzerinden yayınladığımız egzersiz ve kendi kendine tedavi metodları ile milyonlara ulaşmış bulunmaktayız. Bizi izleyen birçok takipçimiz, hastamız, okurumuz hazırlamış olduğumuz videolardan çok fayda görmüş ciddi ağrılardan kurtulmuşlardır.

BİZİ İNTERNETTEN TAKİP EDEN BAZI OKURLARIMIZIN YORUMLARI

VE DAHA 10.000 LERCE TAKİPÇİMİZ TANIMADIĞIMIZ, GÖRMEDİĞİMİZ HALDE VİDEOLARIMIZDAN İSTİFADE ETMİŞTİR.

Uyguladığımız Tedavi ile %90 Üzerinde Başarı Sağladığımız Rahatsızlıklar

 • Bel ve Boyun Rahatsızlıkları
 • Siyatik Sinir Romatizması
 • Felç Rehabilitasyonu
 • Artrit Artroz gibi Eklem Rahatsızlıkları
 • Sinir Sıkışmaları ve Sinir Hasarı
 • Kas Sendromları
 • Hareket Kısıtlılıkları

TEDAVİLERİMİZ GENELDE 10 SEANSTA OLUMLU SONUÇLANMAKTADIR. ANCAK BU SEANSLAR KİŞİNİN RAHATSIZLIĞINA, YAŞINA VE TEDAVİYE VERDİĞİ CEVABA GÖRE ARTMAKTA VEYA AZALABİLMEKTEDİR.

Soru ve önerileriniz ayrıca iş birliktelikleri için bana aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirsiniz.

onderkarakiscom@gmail.com

Facebook üzerinden projelerimizi takip etmek için :

Klinika Fizioterapi Turke

AYRICA BİZLERİ YOUTUBE VE INSTAGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ, ÇALIŞMALARIMIZ İLE ALAKALI EN GÜNCEL VİDEOLARA ULAŞABİLİRSİNİZ.

Ayrıca Yaptığımız İşler ile Alakalı Bazı Videoları Sizler ile paylaşmak istiyorum.

DAHA FAZLASI İÇİN YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDİN…

Etiketler
Daha Fazla Göster

18 Yorum

 1. Merhabalar 45 yaşındayım 1 yıldır baş parmakta tetik parmak sıkıntım var. 1 haftadır da aynı elde serçe parmağım sabahları takılıyor diğer elde ise 1 haftadır yüyük parmağımda takılma var. Nasıl yardımcı olabilirsiniz İstanbul a geliyorsunuz ?

 2. İzmir de yaşıyorum 63 yaşındayım boyun ve sırtta sıkıntılarım var tedavi için iletişim bilgilerinizi istiyorum

 3. Merhaba ben 10 aylıkken beyin felci geçirdim ve yıllardır fizik tedavi görüyorum fayda gördüm ama yürüyemiyorum ayakta duramıyorum sizi dün youtubeda gördüm galiba felçli bi hastayı tedavi etmişsiniz bunu nasıl başardınız gerçekten çok merak ediyorum çünkü 23 senedir tedavi görüyorum

 4. Merhabalar Önder bey
  Mümkünse sizden bilgi almak istiyorum
  ben sol dizimden MR cektirdim sonuclar söyle
  *suprapatellar bursa ve eklem kapsülü icerisinde sivi kolleksiyonu.
  *Medial meniskus arka boynuzunda oblik horizontal yirtik
  *Femur medial kondilde, femur lateral kondil anteriorde, medial patellar fasette, patellar rigede ve lateral patellar fasette grade 4 kondromalazi.
  Ne yapmami öneririsiniz yardimci olabilirmsiniz

 5. Merhaba dizimde kıkırdak kaybı var. İstanbula geldiğinizde muayene olmak istiyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 6. Merhabalar, Antalya’ya ne zaman geleceksiniz ? Ön tanı muayenesi yapıyor musunuz ve seans ücretlerinizi öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

 7. Merhaba Önder Bey. Annem için konuşmak istiyorum sizinle. Annem 68 yaşında. Bu sene anneme skolyoz teşhisi koyuldu. Çok ağrısı var. Hayat kalitesi baya düştü. Rahat oturamiyor. Ameliyat olamazsin korse kullanabilirsin demiş doktor. Korsede tedavi edici değilmis sadece ilerlemeyi önlermiş. Bu durumda farklı bı teknikle skolyoz tedavi edilebilir mi. Düşüncenizi almak istedim. Teşekkür ederim.

  1. Merhaba. öncelikle skolyoz 68 yaşından sonra ilerleme göstermez. Rahat oturamamasının sebebi skolyoz omurgaya vermiş olduğu deformasyondan dolayı. Fizik tedavide skolyoz tamamen tedavi edilemez. ancak ağrılar azaltılır . hastanın daha rahat hareket etmesi sağlanır.

   1. Önder bey iyi günler. Dizimde 1.5 aydır kemik sürtünmesi den dolayı kanama var. Bir hafta önce pek yaptırdım.sizinle iletişim kurmak istiyorum.afres ve telefonunuzu yazabilirsiniz?
    Saygılar,
    Derya Aktaş

  2. Merhabalar annem 71 yaşında belegeriliği ve bel fıtığı var yeriniz nerede öğrenebilir miyim

 8. Merhaba , dizde sıvı kaybı ile sorun yaşamaktayım. istanbul
  da ikamet ediyomrum. 0554 382 01 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı