Haberler

Boyun Fıtığı Tedavisi – Fizik Tedavi İstanbul

Sizlere bugün boyun fıtığı tedavisi nelerdir, boyun fıtığı tedavisinde en etkili yöntemler nelerdir, Boyun fıtığı tedavisi ne kadar sürmektedir, gibi sorulara cevap vermek istiyoruz.

Boyun fıtığı günümüzde insanların en çok karşılaştığı rahatsızlıklardan birtanesi. Şehir yaşantısının artması insanların hareketten uzaklaşması, Masabaşı işlerin artması ve insanların duruş bozukluğu içerisinde olması boyun fıtığını oluşturan faktörlerden bazıları diyebiliriz.

Boyun Fıtığında Quantum Terapi , Manuel Terapi ve Dry Needling Etkili Yöntemlerdir.

Boyun fıtığı öncelikli olarak boyun bölgesindeki omurların deforme olmasından sonra omurlar arasındaki disklerin dışarıya taşması ve spinal corda baskı yapmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Öncelikli olarak boyunda ağrı olarak kendisini belli ederken sonrasında omuzlara ardından eller ve parmak uçlarına kadar ulaşabilmektedir.

Bazı hastalarda ise ciddi elde uyuşmalara ve kollarda güçsüzlüğe sebep olabilmektedir. Ayrıca boyun fıtığı spondiloartroz ile beraber ilerleyebilmektedir. Bunun yanı sıra bazı hastalarda boyun fıtığı sonrasında migren rahatsızlığıda gelişebilmektedir. Boyun fıtığında önemli olan tanı ve teşhisdir. Eğer sürekli gün içerisinde devam eden bir boyun ağrınız var ise doktora başvurmalı , MR gibi tetkikleri yaptıktan sonra sorunun nerede olduğunu anlamalıyız.

Boyun Fıtığı tedavisi bazen ayları alabilmektedir.

Bazı hastalarda ise Atlas ve Axis kemiği sendromu oluşabilmekte ve cervikal plexus sinirlere baskı yapmakta ve ardından sinir hasarı oluşabilmektedir. Bazı hastalarda ise C3,C4 ve C5 kemiğinin yapısının bozulmasından dolayı frenik sinir hasara uğramakta akciğer ve kalpte fonksiyon bozukluklarına yol açabilmektedir.

Boyun Fıtığı Nefeste Darlık, Kalpte Sıkışıklık, Bulanma ve Baş dönmesi gibi birçok semptom verebilir.

Bundan dolayı boyun ağrısını hafife almamalı, eğer sürekli boyunda bir ağrı durumu varsa en kısa zamanda doktora başvurulmalıdır.

Eğer sizlerde ekibimizden destek almak isterseniz onderkarakiscom@gmail.com üzerinden bizlere ulaşabilir ve tedavi sürecinizde yardım alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı