Haberler

Boyun ve Omuz Ağrısı & Boyun Fıtığı Tedavisi İzmir

Boyun ve omuz ağrısı yada boyun ve kol ağrısı veya boyun ve ellerde oluşan ağrılar birbirleri ile bağlantılımıdır ? Aralarında ne tür bir bağlantı vardır bugün bunlardan biraz bahsetmek istiyorum. Çünkü bu konuda okurlarımdan baya bir soru geldi bu konu ile alakalı.

Cervikal bölge dediğimiz boyun bölgemiz birçok omurga kemiğine ve sinir grubuna ev sahipliği yapmaktadır. Boyun bölgesinde 7 tane omur kemiği vardır. Örneğin sizin boynunuzda C7 kemiğinde deformasyon olması bunun yanı sıra C7 seviyelerinde sinire bası olması Ulnar siniri etkileyebilir, ve sizler ellerinizde küçük parmağınızda ve bileğinizde bunun yanı sıra omzunuzda yani parmaklarınıza kadar olan tüm bölgelerde ağrı yanma karıncalanma bıçak saplanması gibi rahatsızlıklar hissedebilirsiniz.

Boyun Fıtığı Nasıl Anlaşılır isimli makalemizde sizlere bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız. Ayrıca Boyun fıtığı tedavisi ve ameliyatı gibi sorularınız hakkında yeterli derecede cevap bulamadı iseniz aşağıdaki mail adresinden bizlere ulaşabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Boyun Fıtığına ne iyi gelir sorusunu sürekli okurlarımdan duymaktayım. Bundan dolayı öncelikle bu soruyu cevaplandırmak istiyorum. Boyun fıtığı eğer boynunuzda ödem gibi durumlar yoksa sizler için hazırlamış olduğumuz boyun fıtığı egzersizlerine göz atabilirsiniz.

Ve bu egzersizler ile ağrınızı minimum seviyeye indirebilirsiniz. Sonrasında ise fizik tedavi yöntemleri, Acupuncture, Dry Needling, Chiropractic ve Masaj uygulamaları bunun yanı sıra Cupping Terapi, Lazer Terapi ve birçok fizik tedavi tekniği boyun fıtığı semptomları ve sendromlarını ortadan kaldırmak için gayet etkili bir tekniktir. Eğer sizde bu tedaviler ile alakalı daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki mail adresine yani bize sorularınızı ulaştırabilirsiniz.

Boyun fıtığı günümüzde insanların en çok karşılaştığı rahatsızlıklardan birtanesi. Şehir yaşantısının artması insanların hareketten uzaklaşması, Masabaşı işlerin artması ve insanların duruş bozukluğu içerisinde olması boyun fıtığını oluşturan faktörlerden bazıları diyebiliriz.

Boyun fıtığı öncelikli olarak boyun bölgesindeki omurların deforme olmasından sonra omurlar arasındaki disklerin dışarıya taşması ve spinal corda baskı yapmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Öncelikli olarak boyunda ağrı olarak kendisini belli ederken sonrasında omuzlara ardından eller ve parmak uçlarına kadar ulaşabilmektedir.

Bazı hastalarda ise ciddi elde uyuşmalara ve kollarda güçsüzlüğe sebep olabilmektedir. Ayrıca boyun fıtığı spondiloartroz ile beraber ilerleyebilmektedir. Bunun yanı sıra bazı hastalarda boyun fıtığı sonrasında migren rahatsızlığıda gelişebilmektedir. Boyun fıtığında önemli olan tanı ve teşhisdir. Eğer sürekli gün içerisinde devam eden bir boyun ağrınız var ise doktora başvurmalı , MR gibi tetkikleri yaptıktan sonra sorunun nerede olduğunu anlamalıyız.

Bazı hastalarda ise Atlas ve Axis kemiği sendromu oluşabilmekte ve cervikal plexus sinirlere baskı yapmakta ve ardından sinir hasarı oluşabilmektedir. Bazı hastalarda ise C3,C4 ve C5 kemiğinin yapısının bozulmasından dolayı frenik sinir hasara uğramakta akciğer ve kalpte fonksiyon bozukluklarına yol açabilmektedir.

Bundan dolayı boyun ağrısını hafife almamalı, eğer sürekli boyunda bir ağrı durumu varsa en kısa zamanda doktora başvurulmalıdır.

Eğer sizlerde ekibimizden destek almak isterseniz onderkarakiscom@gmail.com üzerinden bizlere ulaşabilir ve tedavi sürecinizde yardım alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı