Haberler

Chiropractic Tedavi Ücretleri & Kayropraktik Antalya

Chiropractic Tedavi ücretlerini merak eden birçok okurumun yorumunu gördüm, Ve bunun dolayı Chiropractic ücretlerine de bugün biraz değinmek istiyorum. Kayropraktik uygulamaları uygulamanın yapıldığı bölgeye ve uygulayan kişiye görede ücretleri değişiklik göstermektedir. 

Ancak bir genelleme yapacak olursak Seans başına kişinin profesyonelliğine göre 300 TL ile 1000 TL arasında değişebilmektedir. Tabiki Kayropraktik tek bir seans uygulanan bir yöntem değildir. Sorununuz ve Rahatsızlığınıza göre seans sayıları artabilir, yada azalabilir. İl ve ilçelere görede değişiklik gösterebilmektedir.

Chiropractic vücudumuzdaki mekanik bozuklukları düzeltmeye yönelik yapılan bir işlemdir. Chiropractic de uygulanan belli başlı prosedürler vardır. Her hastaya Chiropractic uygulanmaz.

Ayrıca Türkiye’ de Chiropractic Eğitimini almış Doktorlar veya Fizyoterapistler tarafından uygulanmaktadır. Bunun dışında sizlere Chiropractic yapıyorum iddiasında bulunan kişilere itibar etmeyiniz, yada eğitim seviyesini sorgulayınız.

Çünkü şöyle internete göz gezdirdiğimizde, birçok kendisine bilmez kişiler fizyoterapistim yada masörüm adı altında Chiropractic uygulaması yapmaya çalışmakta, ve kişilere ciddi zararlar vermektedir. En basitinden boyun bölgesine yapılan yanlış atlas ve axis manipulasyonu boyun bölgenizde sinirleri bloke edebilir, ve felç gibi durumlara sebep olabilir.

Hastanın öncelikli olarak öyküsü dinlenir, Ve First Basic Control de Short Short yada Short Long testleri yapılır, Bu testlerin sonucuna göre hasta eğer Chiropractic tedavisine uygunsa işleme başlanır.

Günümüzde bilindiği üzere bel ve boyun rahatsızlıkları ciddi bir sorun haline gelmektedir. İnsanların hareketten uzaklaşmaları şehir yaşantısı ve trafik içerisinde olmaları fast food tarzı yiyeceklere daha fazla önem vermeleri, bunun yanı sıra stresli bir yaşam tarzı olması vücudumuzda öncelikli olarak kasların deforme olmasına ve kaslardaki stresin artmasına sonrasında ise kasların fonksiyonlarını yerine getirememesine ve omurgada deformasyonlar oluşmasına sebep olabilir. Faset sendromları, Artrit ve Artroza lar bunlara örnek gösterilebilir.

İşte bu sırada ise Chiropractic devreye girmektedir. Chiropractic teknikleri ile vücuttaki blokajlar açılır, Eğer fıtık oluşumları varsa, spinal korddaki baskılar ortadan kalkar ve kişi sağlıklı olma yolunda önemli bir adım atmış olur. Tabiki Chiropractic teknikleri eğer hastada stenoz dediğimiz kanal daralması yada ileri seviyede spondiloliztezis dediğimiz bel kayması gibi durumlar varsa uygulanmaz, Yada deformasyon derecesine göre dengeli uygulanabilir.

Eğer sizde Chiropractic teknikleri almak istiyorsanız, Ekibimizle bağlantıya geçebilir, Türkiyenin En iyi Fizyoterapistlerinden bu hizmeti alabilirsiniz.

Makale Fizyoterapist Önder Karakış‘ a aittir. İzin Alınmadan Kopyalanamaz.

Ayrıca daha fazla bilgi için ve Chiropractic Hizmeti için onderkarakiscom@gmail.com ile bağlantıya geçebilir, sağlıklı yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

AYRICA AŞAĞIDAKİ VİDEODAN KAYROPRAKTİK NASIL YAPILDIĞINA DAİR BİR ÖNBİLGİ ALABİLİRSİNİZ. BU VİDEOYU SİZLER İÇİN HAZIRLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı