Haberler

Diz Kapağı Altındaki Ağrı

Günümüzde yaşanılan en çok problemlerden birtaneside diz problemleridir. Yaşın ilerlemesi ve insanların diz bölgelerinin belirli bir zaman sonrasında deformasyona uğramasıyla ortaya çıkan bir problemdir.

diz kapağı ağrısı
diz hasarı

Genelde kişiler bu durumu diz kapağı altı ağrısı olan tabir ederler. Ancak bu ağrı bazen bel bölgesinden bile gelebilmektedir. Bundan dolayı her diz kapağı ağrısı diz bölgesinden kaynaklanan ağrı değildir. Çok farklı etkenler diz kapağına ağrı verebilmektedir.

Örneğin fıtığı ve bel deformasyonlarına bağlı kalça dengesizlikleri kas dengesizlikleri quadriceps ve hamstring kas grubu arasında ortaya çıkan kas dengesizliği kişilerde diz ağrısına sebep olabilmektedir. Ancak diz ağrılarına sebep olan en büyük sorun gonartroz diz bölgesi kireçlenmesidir. Genelde bayanlarla olmakta birlikte erkeklerdede olabilmektedir.

Yaşın ilerlemesi ve kişilerin gereğinden fazla kiloya sahip olması bu durumu tetiklemektedir. Ancak en büyük etkene yaşın ilerlemesi diyebiliriz. Sizde diz kapağı altında bir ağrı hissediyorsanız o zaman yapmanız gereken öncelikli olarak bir doktora görünmektedir.

diz kireçlenmesi
diz ağrısı

Bazende menisküs hasarlanmaları diz kapağı altında ağrıya sebep olabilmektedir. Tabiki bunu saptamanın en etkili yolu doktora görünmektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı