Haberler

İstanbul Manuel Terapi & Tavsiye

En İyi Fizyoterapist İstanbul

İstanbul Manuel Terapi
İstanbul’ da en iyi Fizyoterapistlerden manuel terapi alın

Manuel Terapi ve Manipulasyon teknikleri vücudunuzdaki omurga blokajlarını açmaya yönelik omurganın mekaniksel bozukluklarını düzeltmeye yönelik yapılan işlemdir.

Hastalar öncelikli olarak belirli testlerden geçirilir. Bu testler sonucunda hastanın hangi bölgede blokajları olduğu tespit edilir, Manuel terapi veya manipulasyon teknikleri bu blokajların durumuna ve lokalizasyonuna göre değişiklikler gösterebilir.

MANUEL TERAPİ TEK SEANSTA ETKİ GÖSTERİR Mİ ?

Manuel Terapi yöntemleri 1 kerede etki göstermeyebilir. Kişinin omurgasında blokajlar tamamen temizlenene kadar seanslar devam ettirilmelidir. Sonrasında ise belirli zamanlarda hasta kontrol edilmeli tekrardan blokaj varsa bu blokajlar açılmalıdır.

Eğer ufak bir kas ağrınınz yada bunun yanı sıra vücutta henüz fıtıklaşmamış bir omurga blokajınız var ise manuel terapi tek seansta etkilidir, Ancak senelerden beridir süre gelen bir fıtık durumu söz konusu ise tek seansta etkili olmayacaktır. 15 20 seansa kadar manuel terapi seansları sürebilir.

MANUEL TERAPİNİN FAYDASI NELERDİR ?

Ayrıca manuel terapi sizleri kalp sorunlarından felç gibi durumlardan fıtık gibi hastalıklardan koruyabilir. Türkiye’ de manuel terapiyi yapmakla yükümlü olan kişiler fizyoterapistlerdir. Ancak her işte olduğu gibi bu iştede önemli olan işi bilen fizyoterapiste gitmektir. İyi bir fizyoterapist sizi kısa zamanda manuel terapi yöntemi ile sağlığınıza kavuşturabilir.

Manuel Terapide belli başlı bazı testler vardır. Bu testler uygulanmadan hastaya manuel terapi uygulanamaz. Eğer hastada ileri derecede fıtıklaşma bunun yanı sıra bel kayması gibi durumlar var ise, Gerekli testleri uyguladıktan sonra manipulasyon teknikleri uygulanması gerekmektedir. Manuel Terapinin temel testi First Basic Control’ dür. Uygulanacak yöntemler  testin sonucunun short short yada short long olmasına göre değişiklik gösterecektir.

MANUEL TERAPİ ÜCRETLERİ NEDİR ?

Manuel Terapi ücretleri ilden ile ve fizyoterapistin veya doktorun profesyonelliğine ve uygulama alanına göre değişiklik gösterebilir. Ancak özelden ekibimizde bağlantıya geçebilir, Ve yaşadığınız sorunu belirterek manuel terapi ücretleri hakkında ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Eğer sizde manuel terapi almaya karar verdiyseniz, İstanbul’ da sizleri yönlendireceğimiz deneyimli fizyoterapistlerimiz ile bu sorunları ortadan kaldırabilir, Omurgadaki mekanik bozuklukları tedavi edebilirsiniz.

TEDAVİDEN ÖRNEK VE KISA BİR VİDEO

(UYGULAMA FİZYOTERAPİST ÖNDER KARAKIŞ TARAFINDAN YAPILMIŞTIR.)

DAHA FAZLA VE AYRINTILI BİLGİ İÇİN : onderkarakiscom@gmail.com

AYRICA BİZLERİ YOUTUBE ÜZERİNDE TAKİP EDEBİLİR, VE EN YENİ EGZERSİZLER VE TEDAVİLER İLE ALAKALI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

YOUTUBE KANALIMIZ

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

      1. Kırık sökümü Üzerine düştüm ağrım bir aydır devam ediyor Tomografide kırık çıkık yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı