Haberler

İzmir Evde Fizik Tedavi Hizmetleri & Felç Tedavisi

İzmir Türkiyemizin en güzel şehirlerinden birtanesi. Ancak bazen bu güzellikler sağlık sorunları ortaya çıktığında görülemeyebiliyor. İşte bugün size izmirde yaşıyor ve felç gibi bir durumla karşı karşıya kaldı iseniz bundan ve bunun sebeplerinden sonrasında bu durumla alakalı neler yapabilirsiniz bundan bahsetmeye çalışacağız.

İzmir bilindiği üzere çok güzel ve turistik bir şehrimiz. Ancak şehir yaşamının fazla olması yani, çok fazla binanın olması bunun yanı sıra insanların sürekli taşıt taşımacılığını kullanması hareketten uzak kalması bunun yanı sıra sürekli stresin hat safhada olması işte felç inme yada kalp krizi gibi durumları maksimum seviyeye çekebilecek bir durum.

İzmir gibi bir yerde hareket çok önemlidir. Örneğin haftanın 3 günü aracınızı kullanıyorsanız geriye kalan 3 günde harekete önem verin. Aracınızı evde bırakın. Yada işe gidene kadar belirli bir mesafeyi yürüyerek kat edin. Çünkü nedir. Harekette bereket vardır. Berekette sağlık maddiyat yaşam herşey vardır.

Eğer bunları bu zamana kadar yerine getiremediniz ve felç gibi bir durumla karşı karşıya kaldı iseniz. ozaman üzülmeyin, çünkü ölümden başka herşeye çare vardır bu alemde.

Felcin temel sebebi strestir. felçli hastaların %90 ı sorduğumuz sorularda aşırı stresten kaynaklı sigara ve alkol tüketimi, hareketten uzak kalmak vb gibi öykülerden bahsetmiştir. Ozaman sizde bu makaleyi okuyorsanız, ve hala sağlığınız yerinde ise ozaman stresi hayatınızdan uzaklaştırın. Eğer uzaklaştırmayı bilmiyorsanız, uzaklaştırmayı öğrenin.

İzmirde felç tedavisi ile alakalı uzman ekibimiden, fizyoterapistlerimizden destek almak isterseniz, onderkarakiscom@gmail.com mail adresine yazabilir, destek isteyebilirsiniz…

Ayrıca Ceomuz Fizyoterapist Önder Karakış hakkındada internette sayısız felç ile alakalı çalışmalara ve videolara ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hocam belimde ciddi bir kas spazmı oluştu ilk gün olduğum yere yığıldım kımıldayamadım ambulans ile hastahaneye gittim 3 adet ağır ağrı kesici iğne yapıldı akşam sabahına çok zor ayağa kalktım 4 gündür evde yatıyorum sıcak uyguluyorum hareket etmekten kaçınıyorum ağırlarım geçti denilecek kadar az ayağa kalkabiliyorum ama yürümüyorum ve belimi korktuğun için eğemiyorum eğilmiyorum eğilmeye çalışınca bir ağrı oluyor bu gün 5. Gündeyim halen sırtımın sol alt tarafına doğru hafiften bir ağrı var ve ayağa kalkınca çoğalıyor YÜRÜMEK DAHA İYİ GELİR Mİ EGZERSİZ YAPMALI MIYIM , EVET İSE NELER YAPMAM GEREKLİ ? Şimdiden teşekkür ederim .

  2. Merhabalar annemin serüveni 5 sene önce başladı bele vida takıldı her ameliyat başarısız oldu 4 ay önce en son ameliyatımızı olduk ayağa kalktı yavaş yavaş yürümeye başladık ama birden başka hastalıktan fenalastı ve yoğun bakımda yattı 1 aydır yürümediği için yere basınca yığılıyor bana yardımcı olucak evde tedavi uygulayacak pozisyonunuz var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı