Haberler

Kayropraktik & Chiropractic İstanbul

İstanbul Chiropractic Nerede
İstanbul Chiropractic Nerede

Chiropractic hastanın öyküsü dinlendikten sonra omurga ve eklem bölgelerine yapılan müdahele işlemidir. Buna doğrulama, doğrultma, yer değiştirme işlemide denebilir.

Hastanın öncelikli olarak öyküsü dinlenir, Ve First Basic Control de Short Short yada Short Long testleri yapılır, Bu testlerin sonucuna göre hasta eğer Chiropractic tedavisine uygunsa işleme başlanır.

Chiropractic Ülkemizde Doktor ve Fizyoterapistler Tarafından Uygulanır.

Günümüzde bilindiği üzere bel ve boyun rahatsızlıkları ciddi bir sorun haline gelmektedir. İnsanların hareketten uzaklaşmaları şehir yaşantısı ve trafik içerisinde olmalarından dolayı ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca fast food tarzı yiyeceklere daha fazla önem vermeleri, bunun yanı sıra stresli bir yaşam tarzı olması vücudumuzda öncelikli olarak kasların deforme olmasına ve kaslardaki stresin artmasına sonrasında ise kasların fonksiyonlarını yerine getirememesine ve omurgada deformasyonlar oluşmasına sebep olabilir. Faset sendromları, Artrit ve Artroza lar bunlara örnek gösterilebilir.

Chiropractic ve Manuel Terapi benzerlikleri oldukça fazladır.

İşte bu sırada ise Chiropractic devreye girmektedir. Chiropractic teknikleri ile vücuttaki blokajlar açılır, Eğer fıtık oluşumları varsa, spinal korddaki baskılar ortadan kalkar ve kişi sağlıklı olma yolunda önemli bir adım atmış olur.

Tabiki Chiropractic teknikleri eğer hastada stenoz dediğimiz kanal daralması yada ileri seviyede spondiloliztezis dediğimiz bel kayması gibi durumlar varsa uygulanmaz, Yada deformasyon derecesine göre dengeli uygulanabilir.

Chiropractic Tek seansta sonuç vermeyebilir.

Eğer sizde Chiropractic teknikleri almak istiyorsanız, Ekibimizle bağlantıya geçebilir, Türkiyenin En iyi Fizyoterapistlerinden bu hizmeti alabilirsiniz.

Makale Fizyoterapist Önder Karakış‘ a aittir. İzin Alınmadan Kopyalanamaz.

Ayrıca daha fazla bilgi için ve Chiropractic Hizmeti için onderkarakiscom@gmail.com ile bağlantıya geçebilir, sağlıklı yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

AYRICA AŞAĞIDAKİ VİDEODAN KAYROPRAKTİK NASIL YAPILDIĞINA DAİR BİR ÖNBİLGİ ALABİLİRSİNİZ. BU VİDEOYU SİZLER İÇİN HAZIRLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı