Haberler

Kendi Kendine Menisküs Tedavisi

Menisküs Yırtığını Kendi Kendine Tedavi Et

menisküs yırtığı egzersizleri
menisküs yırtığı egzersizleri, ameliyatsız geçer mi

Bugün bizi takip eden okurlarımız çok şanslı diyebilirim, Çünkü evlerimizde evden çıkmadan kendimiz menisküs ağrısını nasıl ortadan kaldırabiliriz bundan bahsedicem.

Bilindiği üzere menisküs diz bölgesinde dengeyi ve balansı sağlayan bir yapı, ayrıca kıkırdakların birbirine sürtmesinide engelliyor. Ancak herhangi bir travma olduğunda diz bölgesinde menisküste yırtıklar oluşabiliyor. Bu yırtıklar sonrasında ne dizlerinizi bükebiliyorsunuz, nede dizlerinizin üstüne oturabiliyorsunuz.

MENİSKÜS AMELİYATI OLUP İYİLEŞEMEYEN ÇOK İNSAN VAR

Hatta daha ileri seviyede olanlar ayakta yürürken sekiyorlar, ve bu durum hayat kalitenizi ciddi manada aşağıya çekiyor. Ameliyat olup çare bulamayanlar bile mevcut. Birçok okurum youtube üzerinde ki takipçim ameliyat olduklarını ancak hala ağrılarının devam ettiğini bizlere söylüyor, ve bu yorumları okuyan diğer takipçiler ise ameliyat olmaktan korkuyorlar.

NE YAPTIYSANIZ OLMADI, AMELİYAT OLMAKTAN KORKUYORSUNUZ, NE YAPACAKSINIZ

Öyle korkmanıza gerek yok. Ameliyat olupta dizi tamamen iyileşende çok hastamız okurumuz veya takipçimiz var. Ancak fizik tedavi ameliyatdan önce gerekirken, ameliyattan sonrada gerekiyor. Yani olmazsa olmazımız fizik tedavi ve egzersizler.

Sizlerde eğer menisküs yırtığı ile karşı karşıya kaldıysanız, neden ameliyat gibi seçeneklerden önce fizik tedavi ve egzersiz yoluna gitmeyesiniz. Belki benim gibi sizlerde fizik tedavi yolu ile ağrılarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Bir önceki makaleme bakarsanız, Orada kayaktan kaynaklı menisküs yırtığı oluşmuştu, ve bu yırtığı fizik tedavi ve egzersiz yöntemi ile nasıl iyileştirdiğimi yazmıştım. Bir okursanız sizler için faydalı olacağını göreceksiniz.

O MAKALEYİ OKUMAK İSTEYENLER İÇİN BUYRUN BURADA

Evet son olarak sizler için kendiniz evlerinizde menisküs yırtıklarınız ve diz ağrılarınız için neler yapabilirsiniz, bunları gösterdik. Bunları düzenli olarak yapın. Sonra bize teşekkür mesajı atabilirsiniz. Tabiki Fizik tedavi almanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer deformasyon seviyesi ileri seviyede ise ameliyat gerekebilir. Bunların farkında olun.

SİZLER İÇİN HAZIRLAMIŞ OLDUĞUMUZ VİDEO

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı