Haberler

Koronavirüse İyi Gelen Egzersizler

Koronavirüsü bildiğiniz gibi son zamanlarda çok ciddi bir problem olarak varlığını sürdürüyor. İnsanlar evlere kapanmış durumda, devletler şaşkın ne yapacağını bilemezken virüs genç yaşlı demeden herkese bulaşabiliyor.

Koronavirüsü genelde yaşlıları etkilerden gençleride etkisi altına alabiliyor. İlk başlarda gençlere bulaşmıyor densede dünya genelinde birçok genç koronavirüsünden hayatını kaybetmiş durumda diyebiliriz. Şu anda ise ABD ciddi manada koronavirüsü ile pençeleşiyor.

Korona dan nasıl korunabiliriz.

Koronavirüsünden korunma yolları olarak beslenme düzeni çok önemli diyebiliriz. Beslenme düzeninin bozuk olduğu ülkelerde yani fast food tarzı olayların yaygın olduğu ve obezitenin yaygın olduğu ülkelerde genel olarak ölüm daha fazla sayıda diyebiliriz. Demek ki atalarımız boşu boşuna sabah öğle ve akşam öğününe değer vermemiş.

Korona virüs egzersizleri
Korona virüs egzersizleri ve korunma yöntemleri

Koronavirüsünün bir diğer vurduğu nokta ise bağışıklık sistemi. Bağışıklık sistemi güçlü olmayan insanlar bu hastalığa yenik düşebiliyor. Bundan dolayı bağışıklık sisteminide güçlendirmek egzersiz ve doğru beslenme yolundan geçiyor.

Koronavirüsden korunmak için egzersiz etkili bir yöntem mi?

İşte bizim alanımızda tam burada ortaya çıkıyor. Egzersiz koronaya savaş açıyor diyebiliriz. Korona virüsü bakıldığı zaman boyunda ve belde ağrılara yol açıyor, ancak en fazla boyunda ağrılara ve nefes alma güçlüğüne yol açıyor. Normal olarak bir insan yeterli olarak nefes alamadığında göğüs bölgesinde kaslar kasılacak ve beyin akciğerlere sinyal gönderdiğinde kaslar fonksiyonlarını yerine getiremeyecektir.

Egzersizlerin vücudumuza ne gibi etkisi var.

Ayrıca akciğer ile bağlantı kuran frenik sinir de c3, c4, c5 seviyelerinden başlamaktadır. Bundan dolayı biz boyun bölgemizde doğru egzersizler yapar isek, o bölgedeki kas kasılmalarını ortadan kaldırabilir, ve beyine akciğerin fonksiyonunu yerine getirmesi konusunda göndereceği sinyali kolay bir şekilde göndermesini sağlayabiliriz.

Neyse lafı fazla uzatmadan egzersizlerimize geçelim.

koronadan korunmak için boyun egzersizleri
Koronavirüsünde bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Videolarınızı çok beğendim. Sizinle irtibatta olmak istiyorum. Sağolun varolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı