Haberler

Panik Atak Boyun Fıtığı

Panik atak ve kaygı bozukluğu gibi durumlar bilindiği üzere son dönemde şehir yaşantısının artması üzerine insanlarda sıklıkla görülmeye başlandı. Sorun insanların artık hareketten uzaklaşması ve teknoloji ile daha fazla haşır neşir olması ve üzerindeki negatifliği atamamasından kaynaklı ortaya çıkıyor.

Panik atakta bu stres ve negatifliği kişilerde hat safhada olmasından mütevellit zamanla beyindeki seratonin maddesinin salınımını etkiliyor, ve korku, kaygı gibi duyguların vücutta daha fazla hissedilmesine sebep olabiliyor. Yada tansiyon kalp çarpıntısı gibi durumlara sebep olabiliyor.

panik atak ve boyun fıtığı

Son zamanlarda bana gelen sorularda sık sık panik atak ağrılara yol açarmı şeklinde sorular görüyorum. Yada panik atak yaşıyorum ağrılarım daha da fazlalaşıyor, diyende var. Haksızda değiller aslında. Vücudunuzda eğer boyun fıtığı yada bel fıtığı gibi sıkıntılar var ise panik yapmanız durumunda vücudunuzdaki stres oranı artmakta sinirler gerilebilmekte ve bloke olabilmektedir.

Sinirlerin bloke olması demek beyinden gelen sinyallerin yeterli derecede uzuvlara ulaşmaması demek buda lokal uyuşmalara veya güçsüzlüklere sebep olabilmektedir. Yani panik atağın boyun ve bel rahatsızlıklarında direk etkisi olmasa bile dolaylı yönden ciddi etkileri olabilmektedir.

Kişi eğer panik atak rahatsızlığı yada kaygı bozukluğu gibi durumları yoksa bu tarz mekaniksel rahatsızlıkları daha kolay bir şekilde vücudundan uzaklaştırabilmektedir.

panik atağı ağrı yaparmı

Her Panik Atak hastası ağrı yaşayacak diye bir kaide yoktur.

Her fıtık rahatsızlığı panik atağa yol açmayacağı gibi her panik atakta ağrıya yol açmaz. Ancak Panik atak vücutta bir rahatsızlığa yol açabileceğine kesin gözle bakabiliriz. Çünkü vücudumuzu, hücrelerimizi haddinden fazla strese sokmak , çok fazla negatif düşünmek vücudumuza iyi gelmeyeceği kesin.

Bundan dolayı hayatımızdan negatifliği ve stresi uzaklaştırdığımızda, bütün rahatsızlıkları iyileştirme yolunda iyi bir adım atmış olacağız.

Boyun fıtığı ile alakalı Boyun Fıtığı makalemize göz gezdirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı