Haberler

Siyatik Sinir Hasarı

Siyatik Sinir Tedavi Yöntemleri

siyatik sinir tedavi yöntemleri
siyatik sinir nasıl tedavi edilir. Bu yöntemle siyatik siniri tedavi edin.

Günümüzde en çok karşılaşılan sorunlardan bir taneside siyatik sinir problemidir.

Birçok bel fıtığı hastası, rahatsızlığını çok fazla önemsememekte ve kendi haline bırakmakta sonrasında ise olay tamamen siyatik sinir hasarına dönmektedir. Buna sinir romatizması yada siyataljide denebilir.

PEKİ SİYATİK SİNİR HANGİ BÖLGEDEN BAŞLAR

Siyatik sinir l4 l5 ve S1 seviyelerinden başlayarak ayak parmaklarına kadar ulaşmaktadır. Bel bölgesinde yaşanılan bir blokaj, fıtıklaşma durumu siyatik sinirin beslenememesine ve o bölgedeki kasların kasılmasına, hareket kısıtlılıkları oluşmasına ve daha nice birçok sendrom oluşmasına sebep olmaktadır.

Siyatik sinir ileri seviyelerde ayaklarda uyuşmalara sonrasında ise ayaklarda güçsüzlüğe sebep olmakta ve ardından düşük ayak sendromu ile kişileri karşı karşıya bırakmaktadır. Siyatik sinir hasarı kendiliğinden geçer mi diye soran okurlarımıza maalesef iyileşme yolunda hiç bir şey yapmadı iseniz kendi kendine geçmeyecektir. Sorun her zaman içeride gizli olarak ilerleyebilir, ve sonrasında geri dönüşü olmayan felç gibi durumlara yol açabilir.

Eğer ki sizlerde de siyatik var ve bu süreçte ne yapacağınızı bilmiyorsunuz, Ozaman şimdi söyleyeceklerimi can kulağıyla dinleyin. Mevcut bir siyatik sinir hasarınız var ise ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, yada siyatik teşhisiniz yok ama siyatik sinir hasarından şüpheleniyor iseniz öncelikli olarak yapmanız gereken alanında uzman bir doktora görünmek, Sonrasında gerekli tetkikler mr veya röntgen sonrasında eğer ki doktorunuz size siyatik teşhisi koydu ise, olaya fizik tedavi almakla başlayabilirsiniz.

Ancak hastanelerde gördüğünüz fizik tedavi sizin rahatsızlığınızı iyileştirmede yeterli gelmeyebilir, ve özel teknikler almanız gerekebilir. Bu özel tekniklerden kastımız, Chiropractic teknikleri, lazer yöntemleri, Tecar tedavisi vb acupuncture ve daha birçok yöntem eğer uygulayıcı uzman bir fizyoterapist ise sorununuzu kısa bir sürede ortadan kaldıracaktır.

SİYATİK SİNİR TAMAMEN İYİLEŞEBİLİR Mİ ??

Eğer ki rahatsızlığınız çok ileri seviye de ise bu sorunun çözümü ayları bulabilir. Ancak okurlarımız şunu soruyorsaki , bu soru siyatik tamamen iyileşir mi ? evet sevgili dostlar siyatik sinir hasarı doğru tedaviler sonrasında tamamen iyileşebilmekte ve kişi seneler sonrasında bile hiç bir ağrı hissetmemektedir. En azından bizim tedavi ettiğimiz hastalar senelerden beri hiç bir problem yaşamamaktadır.

MAKALENİZİ OKUDUM , EKİBİNİZDEN YARDIM ALABİLİR MİYİM ??

Eğer sizlerde bu durumdan müzdaripseniz, Ekibimizle bağlantıya geçebilir, ve sağlıklı yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. Ayrıca BURADAKİ MAKALEDE sizler için siyatik egzersizler videosu hazırladık. Bu egzersiz videosu ile ağrınızı tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

AYRICA BURADAN YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR, VE EN YENİ VİDEOLARA ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı