Teknoloji

Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi K30S 27 Ekim’de Tanıtılacak

Çinli akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi’nin yeniden markalanmış akıllı telefonu olan K30S modeli 27 Ekim tarihinde duyurulacak

Xiaomi Redmi K30S birkaç kez sızıntılar ile birlikte görünmüştü ve K30S modelinin yeniden markalanmış bir Mi 10T olduğunu zaten biliyorduk. Hâlâ gelişi için resmi bir tarih belirlemiyoruz çünkü herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Ancak bazı sızıntılara göre Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu K30S 27 Ekim tarihinde duyurulacak. Akıllı telefon 64MP’lik ana kamera sensörü ile birlikte 5.000 mAh’lik devasa bir pil ile gelecek. Ayrıca akıllı telefonun yeniden markalanmış olduğu Mi 10T ile karşılaştırıldığında tek fark muhtemelen arkadaki model ismi olacak.

Xiaomi Redmi K30S modelinin özelliklerine bakacak olursak akıllı telefon; Snapdragon 865 yonga setinden güç alacak. Ön tarafta 1080p çözünürlüğe sahip 6,67 inç LCD ekrana sahip olacak akıllı telefon, 33 W hızlı şarj destekleyen 5000 mAh’lik bir bataryaya sahip olacak. İki RAM seçeneğiyle gelecek olan Redmi K30S, 6GB/128 GB ve 8GB/128 GB depolama seçenekleriye karşımıza çıkacak. Ayrıca akıllı telefonda microSD kart yuvası olmayacak bu nedenle depolama alanını yükseltemeyeceğiz. Akıllı telefonun lansmanı ilk olarak Çin’de gerçekleşirken, Redmi K30S’nin Latin Amerika, bazı Asya Pasifik ülkeleri veya Kuzey Afrika gibi ülkelerde satışa sunuldu. Xiaomi Mi 10T modelinin yeniden markalanmış modeli olan Redmi K30S modelinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise şu an için belirsiz olarak görünüyor. Önümüzdeki günlerde ortaya çıkabilecek gelişmelerin takipçisi olup sizleri en doğru şekilde bilgilendireceğiz.

Dipnot: Yeniden Markalanma konusu teknoloji dünyasında sıkça karşımıza çıkar. Bazen akıllı telefon üreticileri bazı akıllı telefonlarının isimlerine ve bazı özelliklerini değiştirerek satışa sunar. Bunu da örneğin Çin pazarında Mi 10T olarak satılan bir akıllı telefon Avrupa pazarlarında ismi ve bazı özellikleri değişerek Redmi K30S adında satışa sunulabilir.

Son CyberPunk 2077 ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz

Son Apple iPhone 12 serisi ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz

Son Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz

Son Samsung Galaxy S21 ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz

Son Realme Hızlı Şarj ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz

Son Xiaomi Covid Maskesi ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı